Zásielkovňa od 30€ ZDARMA!

Vonné vosky

Ručne odlievané kocky s prirodzenými vôňami

1. Čo je vonný vosk?

Náš vonný vosk je zmesou sójového vosku, farbív a arómy (vône). Vosk funguje ako nosič vône. Vkladá sa do odparovacej misky aromalampy (klasickej so sviečkou, alebo elektrickej). Vosk sa pri zahrievaní neodparuje, ale postupne príjemne uvoľňuje svoju vôňu do priestoru. Po vyprchaní jeho vône sa vyvoňaný vosk odstráni a nahradí sa novým.

Pri vonných voskoch nedochádza k priamemu kontaktu s plameňom, pri správnom použití preto nevznikajú žiadne spaliny.

2. Zloženie vonných voskov Od Janky

Vonné vosky z našej dielne sú 100% sójové. Prečo? Sójový vosk je prírodný, zdravotne nezávadný materiál s vynikajúcim nesením vône. Vôňu našim voskom dávajú prémiové arómy z USA, ktoré sú bezpečné z hľadiska ľudského zdravia, ako aj ochrany životného prostredia a zvierat pri ich výrobe.

Všetky používané vône spĺňajú najprísnejšie svetové normy a majú certifikáciu IFRA.

Naše vonné vosky neobsahujú žiadne karcinogény, ftaláty, ani iné potencionálne nebezpečné chemikálie, ktoré sa vo vonných produktoch často vyskytujú. Predstavujú preto príjemnú a bezpečnú alternatívu pre prevoňanie Vášho domova.

3. Ako sa vonný vosk používa?

Vonné vosky ručne odlievame vo forme malých kociek. Umožňujú jednoduché dávkovanie a zároveň poskytujú možnosť kreatívne kombinovať rôzne druhy voskov a vytvárať si tak vlastné nové vône.

Použitie vosku v klasickej aromalampe s čajovou sviečkou:

Do odparovacej misky aromalampy vložíme 2-4 kocky vonného vosku (bez vody !!!) Toto množstvo prevonia bežnú bytovú miestnosť minimálne na 1,5 hodiny. Po vyprchaní vône je potrebné vosk z misky odstrániť a nahradiť kúskami nového vosku – NEPRIDÁVAME, ale NAHRÁDZAME, aby sa predišlo prepaľovaniu vosku. Vosk je možné z misky odstrániť za horúca odsatím pomocou papierovej vreckovky (opatrne a na vlastné riziko), alebo po vychladnutí vyškrabkať zatuhnutý vosk pomocou drevenej špajdle.

UPOZORNENIE: Nie každá aromalampa je na použitie s vonným voskom vhodná! Sójový vosk je prírodný materiál a prepaľuje sa pri nižšej teplote než parafín. Každú aromalampu v našej ponuke preto osobne testujeme, aby sme sa uistili o jej vhodnosti pre daný účel.

Použitie vosku v elektrickej aromalampe alebo rozohrievači voskov:

V tomto prípade môžeme použiť aj 20g balenie a opakovane ho rozohrievať. Vosk nebude uvoľňovať vôňu tak rýchlo a intenzívne. Bude však pôsobiť dlhšie, takže si môžeme jeho vôňu bezstarostne užívať celý deň. Po vyprchaní vône vosk opäť odstránime.

Malá rada na záver:

Ak sa chystáte na vonný vosk využiť keramickú aromalampu, v ktorej ste predtým zahrievali vodu s vonným olejom, doporučujeme lampu nechať dôkladne vyschnúť. Voda môže cez drobné nedostatky v glazúre nasiaknuť do keramiky a spôsobiť „prskanie“ pri následnom ohrievaní vonného vosku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz